Yönetim Kurulu Başkanı;  Seher Başer

Seher BAŞER
Seher BAŞER

1959 Yozgat – Sorgun doğumlu Seher BAŞER ilk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra E.A.Ü İşletmecilik okudu. Ankara’da matbaacılık sektörüne girerek entegre matbaa işletmesinde oldukça başarılı bir performans sergiledi.

Ankara genelinde basım ve yayım konusunda birçok kuruluşla irtibat halinde olan Seher BAŞER, yayıncılık hayatını İstanbul’da üniversite hazırlık dergisi olan Tercih Dergileri’ni yayımlayarak iddiasını sürdürdü.

Derginin benimsenmesi ve oldukça etkili olması sonucunda Tercih Dergileri Dershaneleri’ni açarak yeni bir ekole imza attı. Eğitim anlayışını sürekli yenileyen Seher BAŞER,  2000 yılında Tercih Dergisi Dershaneleri’ni açtı.

Toplumun ihtiyaç duyduğu örgün eğitim dışına çıkmış öğrencilerin ve lise diploması alamamış insanlarımızı tekrar topluma kazandırmak amacıyla 2009’da İstanbul Bakırköy’de Tercihim Akşam Lisesi’ni, ardından 2009 yılında Yenibosna Başer Akşam Lisesi’ni açtı ve 2 yıl aradan sonra ise Güneşli’de bir şube daha açarak eğitim ağını genişletti.

Girişimciliği elden bırakmayan Seher BAŞER, toplumun sağlık sektöründeki ihtiyacını hissedip lise tercihlerinde zorluk çeken, mesleki kariyerlerinde başarı elde etmek isteyen ilköğretim mezunu öğrencilere umut olmasını düşündüğü sağlık personeli açığını gidermek amacıyla 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı’nda Güneşli’de Bağcılar Özel Başer Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ni hizmete açtı.

Eğitim sektörüne katkısı 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında Bakırköy’de ilk öğrencilerini kucaklayacak olan Özel Valide Sultan Anadolu Kız Lisesi ile devam etti.

Yeni eğitim döneminde Bakırköy ve Mahmutbey Anadolu Liseleri ile eğitim sektöründe yeni yatırımlar ile devam etmektedir.Kurucumuzdan Mesaj

Saygıdeğer Veliler, Sevgili Öğrenciler,

  • Gelişmiş toplumlar, gençlerin eğitiminde onların ilgi, istek ve yeteneklerini gözönüne alırlar.Böylece yetişkin yaşa geldiklerinde mesleklerini doğru seçmeleri, seçtikleri işte başarılı olmaları, kendilerine uygun alanlarda istihdam edilmeleri sağlanır.
  • Bu anlayış, ülkelere kalkınmayı, refahı, minimum işsizlik oranını, mutlu ve eğitimli bir toplum yapısını getirmektedir.Gençleri yönlendirirken onların önceliklerini, duygu ve düşüncelerini, ilgi alanlarını bilmek zorundayız.Bugün ülkemizde birçok sektörde eğitimli personel açığı bulunmakta, nitelikli insan gücüne ihtiyaç duyulmaktadır.
  • Bu sektörlerin başında  Sağlık alanları gelmektedir.Adı geçen sektörlere nitelikli bireyler yetiştiren okulumuz, eğitim kalitesi ile mesleki eğitim alanında bir misyonu yüklenmiştir.
  • Gençler! sizi ve ailenizi, lise eğitiminize başlamadan önce iyi düşünmeye davet ediyoruz.
  • Yetişkin yaşlarda hangi işi yapmak istiyorsunuz?
  • Hangi istihdam alanı sizi mutlu edecek?
  • Hangi işe sabah güler yüzlü ve keyifli başlayacaksınız?
  • Yaşamınız boyunca mutlu olmanız, aldığınız eğitime bağlıdır.Bunları bilerek eğitim seçiminizi doğru yapın.
  • Sınavsız Meslek Yüksek Okulları ve Üniversitelere girmek, mutlu yaşamak, ülke ekonomisine katkıda bulunmak ve üretken olmak için yıllardır mezunlarımızın yaptığı gibi…

Saygılarımızla,
Kurucu/Yönetim Kurulu Başkanı