Özel Başer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı koordinatörlüğünde birinci yabancı dil olarak İngilizce, ikinci yabancı dil olarak seçmeli  Arapça ve Almanca ile isteğe bağlı olarak farklı dil eğitimleri verilmektedir.

 Okulumuzdan mezun olan öğrencilerimiz İngilizce’yi  rahatlıkla konuşabilecek, kullanabilecek  düzeye geleceklerdir. Seçmeli olarak alacağı ikinci yabancı dili ise en az kendini ifade edebilecek ve karşısındakini  anlayabilecek düzeyde öğrenecektir. Tüm sınıf seviyelerinde kullanılan kitaplar “Avrupa Konseyi Yabancı Diller Ortak Kriterlerine” uygun olarak seçilmiştir.

Önemli olan, öğrencilerimize yabancı dilleri sevdirmek ve yabancı dil öğreniminin globalleşen hayat şartlarından biri olduğunu anlatabilmektir.

Akıllı tahta ve online sistemler kullanılarak renklendirilen ve hareketlendirilen derslerimize öğrencilerimizin daha istekli katılmaları sağlanmaktadır.Öğrenim hedeflerimiz öğrencilerin amaç, ilgi ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak, öğrencinin dil bilimi alanında edindiği bilgiler ve teoriler, günlük yaşamlarında da uygulanmasına yardımcı olacak şekilde belirlenmiştir.